İade ve Değişim Koşulları

İade veya değişim süresi ( 3 ) iş günüdür.

İade veya değişim talebinizi neden belirterek info@missibo.com adresine mail atmanız gerekmektedir. 
 
Ürün Değişimi için mutlaka değişim yapacağınız ürünün kodunu ve yerine alacağınız ürünün kodunu bize mail yoluyla bildirmeniz ve mağazamızdan onay almanız gerekmektedir.

Gece elbisesi, bikini, mayo, deri kıyafetler, seksi elbise, fantezi elbise ve gecelikler, hamile, abiye elbiseleri ve iç giyim alt parçaları,emzirme sütyen, külot, boxer, slip değişimi veya iadesi cildinizle birebir temas etmesi sebebiyle hijyen koşulları gereği mümkün değildir. 

Ürünü beğenmedim, üzerimde güzel durmadı, resimde görüldüğü gibi bana yakışmadı, arkadaşlarım hiç beğenmedi gibi şahsi sebeplerden dolayı hiç bir mazeret dolayısıyla ürün değişimi, iadesi ya da başka bir işlem yapılmamaktadır. Ürün alırken kafanıza takılan beden, vücut ölçüsü, renk, esneklik durumu vb. soruları lütfen ürünü satın almadan önce ürün altına yorum yazarak veya bize ulaşarak sorunuz. Aksi taktirde satın alındıktan sonraki bütün ürünler için bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız. 

1 - Almış olduğunuz ürününün, etiketini sökmeden/tahrip etmeden/bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren üç (3) iş günü içinde teslim aldığınız şekli ile tek/çift nüsha faturasıyla birlikte iade ya da değişimini talep edebilirsiniz.

2 - Değişimi yapılmak istenen ürünler bize geri gönderilirken kargo ücreti müşteriye aittir, değişen ürünün müşteriye gönderim ücreti tekrar firmamıza aittir. Ürünün tarafımıza karşı ödemeli olarak gönderilmesi durumunda, değişen üründe müşteriye karşı ödemeli olarak gönderilir. (Gönderilen ürün problemli ya da firmamız kaynaklı bir hata söz konusu ise, tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.) Firmamıza gönderilecek değişim/iade kargo prosedürü için firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketinin en yakın şubesine giderek (adresten alım yaptıran müşterilerimizin kargoları kabul edilmeyecektir) firmamızın anlaşmalı olduğu şekilde ##FirmaÜnvanı## ve ##FirmaAdresi## bilgilerini doğru bir şekilde doldurup varsa Firmamızın anlaşmalı olduğu kargo ##anlaşmanumarası## numarasını girerek tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

3- İade edilecek ürün tarafımıza gönderilirken kargo ücreti müşteriye aittir. (Gönderilen ürün problemli ya da firmamız kaynaklı bir hata söz konusu ise, tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.)Firmamıza gönderilecek değişim/iade kargo prosedürü için firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketinin en yakın şubesine giderek (adresten alım yaptıran müşterilerimizin kargoları kabul edilmeyecektir) firmamızın anlaşmalı olduğu şekilde ##FirmaÜnvanı## ve ##FirmaAdresi## bilgilerini doğru bir şekilde doldurup varsa Firmamızın anlaşmalı olduğu kargo ##anlaşmanumarası## numarasını girerek tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

4 - İade sonucu olarak yapılacak geri ödeme, kredi kartı ise banka prosetürlerine bağlı olarak en geç 1 ay içerisinde, kapıda ödeme ve havale ödemelerinde ise en geç 1 hafta içerisinde kargo ve diğer masraflar düşüldükten sonra yapılacaktır. Kapıda ödeme iadelerinde adınıza olan bir banka hesabı bildirmelisiniz.

5 - Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

6 - Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmez. Ayrıca sitede kullanılan ürün resmi ile gerçek ürün arasında azda olsa renk ve ton farklılıkları olabilmektedir. Teknik olarak tüm ekranlarda birebir aynı renk gösterimi mümkün olmadığından, minimum seviyede sayılabilecek renk ve ton farklılıkları iade ve değişim sebebi sayılamaz.

7 - Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.

 

İptal, Değişim, İade 


Hangi ürünleri iade edemiyorum?   

Sitemizden satın almış olduğunuz ürünleri, KULLANILMAMIŞ VE AMBALAJI ZARAR GÖRMEMİŞ OLMASI koşulu ile 3 iş günü içerisinde faturası ile birlitke İADE EDEBİLİRSİNİZ.
 
Cilt ile temas eden, hijyenik ürünler, cilt sağlığını doğrudan etkilediğinden külot, bikini, boxer, string, çorap gibi 1 kere dahi olsa kullanılan alt grup ürünler, gecelik, elbise ve abiyeler ile deneme sırasında lekelenen, üründe vücut hatlarının belirginleşmesi veya hasar gören ürünlerin iadesi HİJYEN KOŞULLARI GEREĞİ alınmaz.
 
Tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme olasılığı olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 

Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri, iç giyim, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD, kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Elbise, gecelik, sabahlık, bikini, mayo, mayokiniler, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin 7. maddesinde yer alan aşağıdaki hükümler gereğince iade alınmamaktadır.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez. 

Tüketici tarafından ambalajı açılmış ise; ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Örneğin; DVD, VCD, CD ve kasetler, toner, kartuş, şerit, vb. gibi) iade edilemez. 

Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi,tenle direk temasta olan elbise ve abiyeler), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez. 

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) iade edilemez.


Alışverişini yapan her müşterimiz elektronik ortamda bu koşulları kabul etmiş sayılır.

10 10 217
SADECEWEB